Obraz jako pomysł na prezent

Oryginalny pomysł na prezent

Okazji do dawania podarunków jest wiele. W ciągu roku są zdarzenia takie jak urodziny, imieniny, uroczystości rodzinne, np. ślub, no i oczywiście święta. Prezent można dać również bez okazji. Każdy człowiek lubi być obdarowywany i sprawia mu to przyjemność. Jednak prezenty niosą za sobą pewne pytania, nad którymi warto się zastanowić, mianowicie: pomysł na prezent, co kupić na prezent?

Obraz Czerwona róża 1138A_5F
Zobacz obrazy Czerwona róża

Co komuś dać?

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: zbliżają się urodziny naszego przyjaciela w związku z czym wypada kupić mu coś z tej okazji. I wtedy zaczynamy się zastanawiać co to może być, w naszej głowie roją się różne myśli i idee. Pomimo tego, że przyjaciel to osoba, którą powinniśmy znać i wiedzieć co by chciała dostać, musimy się często zastanowić nad podarunkiem. Prezent może być zwykły, bez polotu, wymyślony na szybko ale może być również oryginalny. Często jeżeli nie wiemy co kupić, kupujemy standardowe prezenty typu: biżuterię, perfumy, karty podarunkowe lub ubrania. Czasem warto trochę się wysilić i zaskoczyć obdarowywaną osobę.

Obraz Dmuchawce w turkusie 4029A_7A
Zobacz obrazy Dmuchawce w turkusie

Oryginalny podarunek

Pomysł na prezent nie musi być skomplikowany, nie musi też być wykwinty, ważne aby był szczery oraz prosto z serca. Teraz pora zastanowić się co może być wyjątkowe i ciekawe. Oryginalnym prezentem na pewno będzie obraz. Dlaczego? Warto pomyśleć czy ktoś kiedykolwiek dał nam obraz albo czy my daliśmy obraz komuś? Może niektórzy odpowiedzą na to pytanie twierdząco ale spora część odpowie, że nie. Obraz jest więc wyjątkowym prezentem, bardzo pomysłowym oraz ciekawym.

Obraz Odpoczynek nad strumieniem 88A_5L
Zobacz obrazy Odpoczynek nad strumieniem

Jeśli obraz na prezent, to jaki?

Możemy zakupić obraz malowany. Istnieje mnóstwo malarzy, którzy malują piękne obrazy ale cena takich obrazów nie zawsze jest przystępna, a i takich dzieł jest często ograniczona ilość.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są obrazy drukowane na płótnie. Dzięki szerokiej gamie rodzajów obrazów możemy wybrać sobie jaki chcemy. Wybierając pamiętajmy, że to nie jest obraz dla nas, kupujemy go komuś innemu, kierujmy się więc gustem i upodobaniami osoby, dla której będzie on przeznaczony. Zastanówmy się co ta osoba lubi, jakie ma hobby oraz co najważniejsze jak wygląda jej mieszkanie. Obraz musi pasować do wnętrza i współgrać z resztą wyposażenia. Jeżeli ustalimy co dana osoba lubi oraz jaki typ i styl obrazu najbardziej pasuje do jej domu możemy zacząć szukać przyszłego podarunku.

Obraz Różowa różyczka 1141A_1AE
Zobacz obrazy Różowa różyczka

Popularne są obrazy wieloczęściowe. Obraz składa się z kilku części, najczęściej dwóch lub trzech ale często też z większej ilości. Pomimo tego, że są rozłączone tworzą jedną całość oraz przedstawiają jeden i ten sam motyw. Bywa, że części te nie są tej samej wysokości i szerokości np. jeżeli obraz składa się z trzech części środkowa jest najdłuższa a boczne są jednakowo krótsze. Tego rodzaju obrazy są bardzo futurystyczne i nowoczesne. Pasować więc będą do takiego samego wnętrza. Teraz więc czas zastanowić się, czy mieszkanie znajomego jest nowoczesne oraz czy posiada odpowiednio dużą ścianę na tego typu obraz. Jeżeli tak to śmiało możemy go zakupić. Wystarczy znaleźć ciekawy motyw a w przypadku tego typu obrazów są one często abstrakcyjne oraz tworzą ciekawą kompozycję. A co jeśli wnętrze nie jest nowoczesne tylko w stylu old-fashion? Również do tego typu wnętrza pasować będzie obraz wieloczęściowy. Należy jednak unikać kupowania obrazu z abstrakcyjnym wzorem, ponieważ nie będzie pasował. Lepiej wybrać jakiś pejzaż albo obraz kwiatów. Bez wątpienia obraz taki będzie strzałem w dziesiątkę.

Obraz Tajlandia wodospad w Kanjanaburi 1189A_4AA
Zobacz obrazy Tajlandia wodospad w Kanjanaburi

Jeżeli jednak jesteśmy tradycjonalistami możemy zdecydować się na obraz klasyczny jednoczęściowy. Również w tym przypadku mamy szeroką gamę obrazów, różnorakie wzory i motywy. Kluczowym elementem obrazu, oczywiście poza samym obrazem jest często jego rama. Możemy wybrać obraz z zadrukowanymi bokami, gdzie rama nie będzie w ogóle widoczna, lub też znaleźć obraz z ładną, ozdobną ramą, która będzie cieszyła oko. Rama może być wykonana w prosty i surowy sposób ale wtedy obraz traci na swojej aparycji. Jeżeli nasz wybór padnie zaś na ramę z elementami ozdobnymi, obraz jako całość będzie bardziej elegancki oraz będzie się lepiej prezentował. Jeżeli natomiast wybierzemy obraz na płótnie z zadrukowanymi bokami będzie to niejako połączenie tradycyjnej formy i nowoczesności. Jak wcześniej było wspomniane przy wyborze powinniśmy kierować się gustem osoby, dla której ma być ten obraz, wyglądem jego mieszkania oraz tym czy obraz ten może pasować.

Obraz Piękno wieczorową porą 2414A_1AE
Zobacz obrazy Piękno wieczorową porą

Jak wybrać odpowiedni obraz?

Nie powtarzając się oraz nie powielając tego co już zostało napisane, warto tylko krótko streścić, że obraz powinien pasować zarówno do osoby, która ma go otrzymać jak i do jej domu. Możemy jednak pójść o krok dalej i zastanowić się do jakiego pomieszczenia konkretnie pasował by dany obraz. Bezpiecznie jest wybrać salon. Dlaczego? Ponieważ jest to pomieszczenie w którym głównie są przyjmowani goście, w salonie często przebywają osoby nie będące domownikami. Jest to więc teoretycznie pomieszczenie, które znamy najlepiej. Oprócz tego jako, że obraz ma pełnić funkcję zarówno estetyczną, jak i ozdobną warto, aby był „na widoku” tak, aby jak największa liczba osób mogła go zobaczyć. Dlatego salon jest idealnym miejscem na powieszenie obrazu. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy zastanowić się nad kupnem obrazu do innego pokoju.

Obraz Widok z dołu na wieżę Eiffla 263A_5D
Zobacz obrazy Widok z dołu na wieżę Eiffla

Podsumowując jeżeli nie mamy pomysłu na prezent nie warto kupować oklepanych podarunków. Można pomyśleć, ze prezent to prezent i powinien cieszyć bez względu na to jaki jest. Takie myślenie powinno się zmienić. Po głębszym zastanowieniu dojdziemy do wniosku, że sami byśmy chcieli dostać wyjątkowy prezent, a nie np. „kolejną parę skarpet” na święta. Zadbajmy więc aby nasz podarunek był wyjątkowy i specjalny. Bez wątpienia zadowolimy tym obdarowanego. Tak więc kiedy następnym razem będziemy myśleli co kupić w prezencie pamiętajmy o obrazach, które się idealnie na niego nadają.

1 komentarz do wpisu “Obraz jako pomysł na prezent”

  1. Ciekawy, bardzo nietypowy prezent. Muszę przyznać, że to bardzo fajny prezent. Teraz można spotkać takie różne obrazy, że bez problemu dopasujemy prezent do wnętrza osoby obdarowanej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz