Obrazy abstrakcje

Wolność myśli i wyobrażeń

Szukając w sobie bezkresnej wolności, która uniosłaby nas ponad wszystkimi sprawami, jakie zajmują naszą przestrzeń niejednokrotnie, w wyobrażeniach, szybujemy ku niej w całkiem irracjonalny sposób. Jednak w tym szaleństwie podróży na chmurach, w kolorowych bańkach, wyłaniania się z wirujących cyfr nieskrępowany niczym świat, w którym nie istnieje pojecie ograniczeń, czasu lub problemów dnia codziennego. Abstrakcja staje się odskocznią, po którą warto sięgnąć i znaleźć dla niej zaszczytne miejsce tak w domu jak i w biurze.

Obraz Nasza abstrakcja 461A_1AE
Zobacz obrazy Nasza abstrakcja

Obrazy abstrakcją naszych marzeń

Od wieków pojęcie abstrakcji miało odniesienie w malarstwie. Zawsze były takie obrazy, których nie sposób było zakwalifikować do tego, co rzeczywiste, a pomimo to cieszyły się niezmienną popularnością. Słynne obrazy abstrakcyjne doczekały się wielu reprodukcji, a na ich kanwie tworzono nowe, uwalniając jednocześnie marzenia, które pod zręczną ręką malarza stawały się samo istniejącym światem, zapraszającym i otwierającym swoje podwoje dla każdego, kto ma ochotę na swobodę własnych wyobrażeń. Dodatkowo, wykonane na płótnie stanowią po dziś dzień niekwestionowaną i nieszablonową, a wręcz awangardową ozdobę zarówno mieszkań jak i biur. Niewątpliwie wszelkie obrazy abstrakcje są niczym pieczęć, która naznacza miejsce, sprawiając, że jest ono rozpoznawalne i nietuzinkowe. Bogactwo, jakim wyróżnia się ta grupa obrazów jest ukryte w niezliczonej ilości wizji zawartych na płótnie. Romantycy uniosą swoje myśli na barwnych i miękkich kształtach, a pragmatycy wybiorą geometrię i kreski.

Obraz Pomarańczowe rozmycie 565A_7A
Zobacz obrazy Pomarańczowe rozmycie

Abstrakcja niejedno ma imię

Szaleństwo barw, różnorodność kształtów, których nie można opisać słowami, a przede wszystkim nieodgadniona przestrzeń, która dla każdego może oznaczać zupełnie coś odmiennego to alkowa dla duszy, serca i myśli, które w rzeczywistości najczęściej są uwięzione etykietą i konwenansami. Każdy z nas ma w sobie szalony obraz, abstrakcja jest natomiast przeniesieniem go na płótno. Te obrazy idealnie spełnią swoje zadanie w domach minimalistycznych oraz nowoczesnych, natomiast w biurach mogą stać się głównym miejscem skupienia uwagi. Fantastycznie ożywiają wszelkiego rodzaju pomieszczenia, ale przede wszystkim otwierają niezliczoną ilość możliwości aranżacji wnętrz. Wielowymiarowość oraz możliwość połączenia kilku obrazów w jedno pozwala na stworzenie własnej kompozycji. Dotknięcie czyjeś wyobraźni jest praktycznie niemożliwe, ale stworzenie dla swojej idealnego miejsca jest tak proste!

Obraz Marble Zaus 741A_1E
Zobacz obrazy Marble Zaus

Swoboda spod igły

Czy Picasso oddając się swojej pasji zastanawiał się nad precyzją? Z całą pewnością nie, a jednak jego fantazja okazuje się być sama w sobie idealną. Idąc śladami mistrza nie zmieniamy tego co najlepsze, ale sięgając po najwyższej jakości technologię proponujemy obrazy abstrakcje, o których można powiedzieć, że wyszły prosto spod „pędzla” najznamienitszych malarzy. Tematyka umożliwi odszukanie tej przestrzeni, w której każdy chciałby zatopić się w przyjemnej lewitacji.

Obraz Utworzenie 985A_5D
Zobacz obrazy Utworzenie

Polecamy w naszym sklepie wszystkie obrazy z kategorii obrazy abstrakcje

Zobacz też wpis czarno białe obrazy na naszym blogu.

Dodaj komentarz