Obraz minimalistyczny

Obrazy minimalistyczne jak dusza mieszkania

Jeden z najmłodszych młodszych stylów – minimalistyczny – bije prawdziwe rekordy popularności. Dla jednych może kojarzyć się z pedanterią i chłodem, dla zwolenników stwarza możliwość stworzenia przestronnej przestrzeni, w której nie ma miejsca na zbędne bibeloty, za to uznanie znajdują obrazy minimalistyczne stanowiące centrum całego wnętrza.

Kontrastowa gra

Najprościej rzecz ujmując, minimalizm to proste, aczkolwiek bardzo eleganckie formy i czyste barwy. Tutaj stawia się na najwyższą jakość, która sama w sobie stanowi o charakterze. Akcentowanie jest tutaj wymagane, zwłaszcza, że to właśnie ono ożywia wnętrze i wzbudza poczucie przytulności. Ciekawe są wszelkiego rodzaju kontrasty pozbawione szablonowości. Na jednolitych ścianach doskonale prezentują się oryginalne obrazy abstrakcyjne. Mogą stanowić punkt odniesienia do wprowadzenia korespondujących elementów, np. soczystą, czerwoną kreskę z obrazu można zastosować w tym samym nasyceniu w postaci poduszek na prostej kanapie.

Obraz Samotny mak - Jenny Downing 1045A_1G
Zobacz obrazy Samotny mak – Jenny Downing
Obraz Fitness 1371A_3C
Zobacz obrazy Fitness

Element wart grzechu

Bardzo częstym elementem wprowadzanym w tym stylu, są obrazy przedstawiające w ciekawy sposób jeden element. Aranżujący mają pełną dowolność, przy czym należy zwracać uwagę, by wybierać obrazy pozbawione akcentów tradycyjnych. Doskonałym przykładem będzie np. zielone jabłko czy płonący motor, który z pewnością stanie się hitem całego mieszkania.

Obraz Motor 999A_1AE
Zobacz obrazy Motor

Minimalizm z twarzą

Mieszkania minimalistyczne to prawdziwa ostoja spokoju, w której nie powinno zabraknąć nas samych, naszych inspiracji i osób, które każdego dnia są naszym osobistym przewodnikiem. Oczywiście, nie ma tutaj miejsca na komodę z setkami zdjęć, ale puste ściany wprost proszą się o wprowadzenie takiej „duszy”. Modne minimalistyczne obrazy pozwalają na perfekcyjne spełnienie tego warunku, zwłaszcza, jeśli chcemy postawić na czyjś portret. Wspaniałym wyborem będą obrazy w sepii np. Marylin Monroe lub kolorowy, acz ciekawy portret Boba Marleya.

Obraz Bob Marley 738A_4G
Zobacz obrazy Bob Marley

Śmiało możemy postawić na wyeksponowanie jednego przedmiotu, który będzie jednocześnie spełniał rolę subtelnej dekoracji. Pamiętajmy, że obraz minimalistyczny musi być skromny w swojej kolorystyce, ale nie ubogi. Innymi słowy na nienarzucającym się tle powinien znaleźć się kolorowy element np. rower.

Obraz Czerwony rower 1219A_1Z
Zobacz obrazy Czerwony rower
Obraz Rower retro 1115A_5H
Zobacz obrazy Rower retro

Na koniec zapraszamy do naszego sklepu z obrazami na płótnie

Dodaj komentarz