Obrazy na płótnie – czyszczenie i pielęgnacja

Obrazy na płótnie – jak o nie dbać?

Obrazy drukowane na płótnie nie wymagają dużo opieki, z reguły po powieszeniu obrazu na ścianie nie musimy z nim nic więcej robić. Aby maksymalnie przedłużyć piękno i żywotność naszych obrazów wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad, a nasze obrazy będą służyły nam długie lata.

Ogólna zasada mówi, aby nie wystawiać obrazów na płótnie na bezpośrednie, długotrwałe działanie promieni słonecznych. Nawet obrazy wykonane z najwyższej jakości materiałów wyeksponowane w ten sposób po kilku latach mogą nieco stracić na intensywności barw.

Jeżeli chodzi o czyszczenie, to ewentualny kurz z krawędzi zadrukowanego boku obrazu najlepiej usunąć przy pomocy pędzelka lub szczoteczki do kurzu. Dobrym pomysłem jest też zastosowanie sprężonego powietrza w sprayu. Pamiętajmy aby obrazów drukowanych na płótnie nie przecierać przy pomocy mokrych szmatek, w szczególności z dodatkami różnego rodzaju środków chemicznych. Obrazy wykonane drukiem ekosolwentowym należy czyścić delikatnie, wilgotną ściereczką. Obrazy wykonane drukiem pigmentowym należy czyścić bardzo delikatnie, minimalnie zwilżoną ściereczką, unikać tarcia. Bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie efektów naszego działania jest próba na tylnej stronie obrazu, gdzie również jest część zadruku.

Wszystko to przełoży się na trwałość i piękno naszych obrazów, nawet po wielu latach będą wyglądały jak nowe.

W ofercie sklepu posiadamy kilka tysięcy obrazów. Zobacz teraz obrazy w naszym sklepie.

przejdź do sklepu

Dodaj komentarz